Terk Etmeyen Tek Şey

2013-11-30 19:11:00

           

 

 

 

 

Hayatın gözyaşları damlıyor her bir an, tane tane…

Düşen her bir damla, yürekten kopup dışarı atılan bir dert aslında o anlamlı gözlerden kayıp giden. Seneler geçtikçe zamanın iz bıraktığı yolları izleyip yere düşerken farkında olmadan rahatlatan.

Hayat bir sınama tüm yaşayan varlıklara. Bir şeyler tamken bir şeylerin eksik kaldığı, adaletten yoksun saydığımız yaşamın temel kuralı işte. Gülümseme duyulan mutluluğun ifadesiyse ağlayan gözler de ezilen yüreklerin ifadesi. Kâh gülerken kâh ağlamak budandır belki de kim bilir?

Rüzgârgülüyüz her birimiz, yüzlerimizdeki ifade esen yönlere döndükçe değişen. Kimi gün fırtınalarda yaşlı bakarken dünyaya, kimi gün güneşli günlerde o kadar güleç ve sakin tüm simalar. Acı bir tebessümde gizlidir bazen hissedilenler o gülümsemenin altında yatar içe dökülen yaşlar. Elbet bir gün ulaşılır diye beklenir eksik olan her şeye, elbet bir gün yaşanır özlemle beklenen o anlar diye ümit sürer yaşam boyunca.

En acısı sevginin eksikliğidir kalpleri ezen. Dünyanın tüm güzelliklerini elde ederken, sevgiyi yaşayamamaktır en üzüntü veren. Sevdiğine sarılamadan geçen her anın hasreti sarar yürekleri an be an. Geçen zaman ilaç olacağına katılaştırır, sertleştirir çoğu zaman.

Kötü adamlar işte böyle ortaya çıkar filmlerdeki gibi. Ama gerçektir aslında her biri, yaşayan bir tasvirdir hayattan büyülü beyaz perdeye akseden. Dünya döndükçe var olacak kötü adamlar, sevgisizliğin kurbanıdır. Tercihleri sorulmamıştır hiçbir zaman, hayat onlara o rolü layık görmüş, yaşamdaki oyunlarına böyle devam etmişler ve de edeceklerdir. Ama hayatları boyunca varlık içinde bile yüzseler, o kalpleri hiç ısınmayacak, hep katı halde kalacaktır. Sahte sevgilere sarılıp avuturken kalplerini, sahip olamadıkları aşkın büyüsünü arayacaklardır yıllar boyu.

Evet, sırf bu yüzden işte, bir sevdan varsa eğer sıkı sarıl yaşamda geçen bu anlarda. Demek ki iyi adamı oynuyorsun hayatın sana layık gördüğü yaşamda, şanslılardansın sende. Âşık olduğun bedeni hiç bırakmadan, tüm sıkıntılara göğüs gerip, arkanda değil hep yanında tut sevdiğini her an sarılmak ve kalbini her daim sıcak tutmak için.

Hayat bir sınama bizlere…

El ele sevgiyle yaşadıkça geçilecek, dağlar kadar olmuş dertlerin üstünden. Ya kötüsün ya iyi, ya sevdalısın ya da yalnız. Sen biçeceksin kendine düşen rolü. Bir sevdan varsa sırtını yaslayacak şanslısın, sarıl o zaman sevdana.

Bir şeyler giderken elinden, hep bir şeyler geri gelir eksikliği giderilen.

Terk etmeyen tek şey vardır elinde, o da hayat boyu sarıldığın sevdan yanında kalan…

  

233
0
0
Yorum Yaz